מתנה לילד בן 3

רק עכשיו הוא מתחיל לגלות את העולם שסביבו
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
הילד כבר בן שלוש וההורים שלו וכל הסובבים אותו נדהמים ממנו כל פעם מחדש. הוא מתוק להפליא, הוא כל הזמן מפתיע והוא כמעט כל יום לומד משהו חדש ומשתף את כל מי שמסביבו במה שלמד.אז נכון, שלפעמים הוא קופצני מדי ומעייף את ההורים שלו, אבל הוא כבר לא בוכה מכל דבר, הוא יודע לבטא את הרצונות שלו, הוא שואל שאלות והוא ברוב המקרים, מאוד תקשורתי והחדשות הטובות הן שזה רק הולך ומשתפר. אז איך בוחרים מתנה לילד בן שלוש?

ילדים בני שלוש אוהבים לשחק, לראות טלוויזיה, להשתולל, לפרק דברים, לשאול שאלות וללמוד דברים חדשים, עכשיו רק צריך להחליט למה מכל הדברים שילדים בגיל הזה אוהבים לעשות, המתנה שלכם תפנה ואולי יותר חשובה לכם בבחירת מתנה העובדה שהיא תהיה שימושית עבור הילד (או יותר נכון, עבור הוריו) מאשר הוא יאהב אותה.

אז מה התקציב שלכם?

בגיל שלוש הילד ישמח כמעט מכל מתנה שתביאו לו (בעיקר אם היא תהיה עטופה כמו שצריך והוא יוכל ליהנות גם מקריעת העטיפה הצבעונית ואולי גם לנסות לנחש מה יש בפנים), גם אם קניתם את המתנה בסופר והיא עלתה לכם שלושה שקלים, יכול להיות שהילד יהיה אסיר תודה בעבורה. אבל בשביל להחליט מה לקנות לילד, כדאי שתכננו מראש, מה התקציב אותו אתם מייעדים עבור קניית המתנה. כך תוכלו למקד את עצמכם להיכן לחפש את המתנה ובאיזה חלק באותה החנות בה תקנו אותה לחפש.

גם בגיל הזה יש מקום למקוריות

מעוף, יצירתיות ומקוריות תמיד יהיו מבורכות בכל תחום המתנות, גם במידה ומדובר במתנה המיועדת לילד קטן בן שלוש. סביר להניח, שההורים שלו דואגים לכל מחסורו וכמו לרוב הילדים בגיל הזה, גם לו יש חדר עמוס בצעצועים וגם בגדים לא חסרים לו. אז בשביל להימנע מלקנות לילד משהו שכבר יש לו, אפשר להפעיל את הראש (או את האינטרנט) ולחפש עבור הילד מתנות מקוריות, מהסוג שכמעט בטוח שעוד אין לו. ישנן שלל מתנות מקוריות לגיל הזה, בגדים עם הדפסים במיוחד עבור הילד, ספר הנכתב ומאויר במיוחד בעבורו ועוד שלל מתנות יצירתיות וייחודיות המתאימות לגיל הזה.

חשיבותו של פתק ההחלפה

אז נכון שבגיל שלוש הילד כבר יהיה מודע לזה שהוא קיבל מתנה והוא גם ידע ממי הוא קיבל אותה ולמי להיות אסיר תודה. אבל בכל זאת, בגיל שלוש המתנה היא עדיין גם עבור ההורים שלו ואם הם לא יהיו מרוצים מתנה, הילד לא יורשה להשתמש בה (לדוגמא, במידה והם יחשבו שאותה מתנה לא מספיק חינוכית עבורו). לכן, לא משנה איזו מתנה אתם קונים, במידה ויש לכם אפשרות, תדאגו שתהיה מצורפת למתנה פתק החלפה ושההורים יוכלו להחליף אותה במידה ויחפצו בכך.