מתנה לילד בן 11

תא צילום, משחקי וידאו ועוד רעיונות לגיל 11
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
גיל 11 הוא צעד אחד לפני תחילת גיל ההתבגרות, הילדים אשר מגיעים לגיל הזה לרגע עדיין נהנים מהילדות שלהם ומרשים לעצמם לרגעים להיות עדיין ילדים ולרגעים אחרים נושאים את עיניהם לקראת גיל הבגרות הקרב ובא ומנסים לסגל את ההתנהגות הנכונה לקראת הגיל הזה.איך מחליטים מה לקנות?

ילדים בני 11 מושפעים רבות מהחברים שלהם ומילדים מהכיתה ומאוד חשוב להם המצב החברתי שלהם, לכן הם יבחרו להשקיע זמן רב בבילוי עם החברים שלהם וייתנו חשיבות גבוהה לדעות שלהם לגבי כל נושא.

לילדים בני 11 יש תחומי עניין מגוונים, אשר לעיתים שונים משמעותית שונים אלו מאלו, חלק יאהבו ספורט, אחרים מוזיקה ונגינה וחלק ימשכו דווקא לתחום האומנות.

כנראה שהמכנה המשותף הוא שרוב הילדים בני ה11 יהיו מאוד קשורים למחשב שלהם ויעבירו שעות רבות בכל יום בשוטטות באינטרנט או בצפייה בטלוויזיה. אז איזו מתנות אפשר לקנות לילדים בני אחד עשרה?

יכול להיות שלאנשים מבוגרים, שגיל אחד עשרה של היום יראה מאוד שונה מהזמנים שהם היו בגיל הזה, יהיה לא קל להחליט מה לקנות לילדים בגיל הזה ובעיקר במידה וההיכרות האישית שלהם עם הילד היא לא מספיק טובה והם לא יודעים על תחביבים ספציפיים שלו או מה הוא אוהב לעשות.

אנשים רבים יבחרו בגלל זה להביא מתנות שיכול להיראות להם שמתאימות לכלל הילדים בגילאים הללו: שעון יד, חולצת טי, ספרים, דיסקים, מנורה לחדר, מצעים למיטה וכדומה. אפשר להגדיר מתנות כאלו כאיזושהי יציאה מידי חובה מבלי לטרוח או לשבור את הראש יותר מדי לגבי רמת שביעות הרצון של הילד מהמתנה (במקסימום מצרפים פתק החלפה והוא פשוט יכול להחליף את המתנה במידה והיא לא נראית לו).

יהיו כאלו שבשביל למנוע את אכזבת הילד מהמתנה שהם יביאו לו, הם פשוט ישאלו את ההורים שלו או אפילו את הילד עצמו, מה הוא אוהב או מה הוא צריך במטרה לקבל כיוון למתנה עבורו ויהיו גם כאלו שישקיעו, זמן ומחשבה בחיפוש המתנה וישתמשו ברשת האינטרנט בחיפוש אחר מתנות פוטנציאליות לילדים בגילאים הללו.

מתנות שאולי לא חשבתם עליהם קודם

במידה ואתם דווקא מכירים את הילד, אבל עדיין לא רוצים להיגרר לתוך הקיטשיות של להביא לו כדורגל בגלל שהוא אוהב ספורט או להביא לה משחק למחשב כי היא כל היום על המחשב. תוכלו לנסות לחשוב קצת מחוץ לקופסא ולהביא להם מתנות קצת שונות, למשל לילד שאוהב ספורט אפשר להביא במקום כדורגל, כרטיס כניסה למשחק כדורגל (או לבעלי תקציב גבוה יותר מנוי שנתי למשחקים של הקבוצה שהוא אוהד). את הילדה שכל כך אוהבת מחשב אפשר לרשום לסדנא או לחוג שיעשיר את ידיעותיה בתחום המחשבים במקום להסתפק במשחק מחשב שלא בטוח שהיא תתחבר אליו.