מתנה לילד בן שנתיים

מתנות שיעלו חיוך אצל בן השנתיים
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
התינוק הקטן גדל והנה הוא כבר מתקרב לחגיגות יום הולדתו השני, הוא כבר מדבר כמה משפטים וכל יום שעובר הוא מבין יותר ממה שההורים שלו אומרים לו, הוא הולך כל בוקר לגן, הוא משחק, הוא צוחק, הוא סקרן והוא מושלם.

לראשונה, בחייו הוא יתחיל להבין את העובדה שחוגגים לו יום הולדת או לפחות יזהה את השוני של היום הזה מיום רגיל ורוב הסיכויים שהוא מאוד יאהב את זה.אז איזו מתנה אפשר להביא לילד קטנטן החוגג את יום הולדתו השני? לכאורה זה לא אמור להיות מסובך מדי, יש כל כך הרבה משחקים, צעצועים ופריטים רבים נוספים המיועדים לילדים בגיל הזה, שכל מה שצריך לעשות זה להחליט מה התקציב עבור המתנה ופשוט לבחור מתוך ההיצע הרחב והמגוון. העניין הוא שגם שיש המון אפשרויות, בחירה זה לא דבר שהוא תמיד קל, בעיקר שיש כל כך הרבה אופציות שבקלות אפשר לאבד את הרגליים והידיים בתוכן.

כמה אתם רוצים להשקיע במתנה

כשקונים מתנה, המוצלחות שלה תהיה תלויה פעמים רבות בכמה הקונים יראו נכונות להשקיע בה הן בפונקציה של זמן בחיפוש אחר המתנה והן בפונקציה של כסף. אז נכון שילד בן שנתיים לא ידע להעריך את שוויה של המתנה או כמה מי שהביא לו אותה טרח בחיפוש אחריה, אבל ההורים שלא כן ידעו להעריך זאת. ההחלטה הראשונה, תהיה כמובן התקציב עבור המתנה. אחרי שיהיה לכם בראש את סכום הכסף אותו אתם רוצים להשקיע, תחליטו כמה זמן ואנרגיה תשקיעו בחיפוש המתנה, האם תלכו לקניון תיכנסו לחנות הראשונה שאתם רואים המציעה מוצרים לגיל הזה, האם תחפשו באינטרנט או תעשו סיבובים בחנויות רבות עד שתחליטו שמצאתם את המתנה המושלמת או אול כשהחלטתם אודות התקציב עבור המתנה כבר ראיתם לנגד עינכם מה בדיוק אתם הולכים לקנות.

לקחת בחשבון את הילד או ההורים?

בגיל שנתיים, הילד לא ידע להעריך עדיין את המתנה כמתנה, אבל הוא בהחלט ישמח לקבל איזה צעצוע חדש ומסקרן. אחת השאלות שתצטרכו לשאול את עצמכם כשתחפשו מתנה עבור ילד בן שנתיים היא, את מי אתם רוצים לרצות? את הילד או אולי את ההורים שלו. במידה ואתם רוצים לרצות יותר את הילד והמתנה מיועדת עבור החיוך שאולי יתנוסס על פניו שיגלה בתוך העטיפה משהו שיעניין אותו, כדאי לכם לחפש מתנה מעולם הצעצועים והמשחקים המיועדים לגיל הזה.

במידה וקהל היעד של המתנה שלכם הם דווקא ההורים של אותו ילדון, כדאי לחפש מתנה יותר פרקטית כמו: בגדים, רהיטים לחדר הילדים או משחקים חינוכיים. כמובן שלא הכול שחור ולבן וישנן גם מתנות שישיגו גם את החיוך על פני הילד וגם את שביעות הרצון של ההורים (פשוט בשביל מתנות כאלו, תצטרכו להשקיע יותר בחיפוש).