מתנה לבת 12

5 רעיונות למתנות לילדה בת 12
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
קשה לקנות לילדה שחוגגת בת מצווה. הנה כמה רעיונות למתנות שיעלו חיוך אצל כל ילדה.







היא הגיעה לגיל שהדברים בו מתחילים להשתנות עבורה ומסביבה, אם עד אז היא הסכימה לקבל את היחס אליה בתור ילדה על כל המשתמע מכך, אז גיל שתיים עשרה יהיה תחילתו של השינוי ולהורים לא תמיד יהיה קל להסתגל לעובדה שהילדה שלהם היא כבר נערה ומצפה ליחס בהתאם (לפחות בתחום של הזכויות כשזה יגיע לחובות היא אולי תעדיף את היחס אליה כאל ילדה) ובשביל לסמל עבור ההורים את השינוי הזה מגיעה גם חגיגת בת המצווה שלה שאולי נותנת את החותם הסופי והרשמי של המעבר מילדות לבגרות (או לפחות תחילת הדרך של המעבר הזה).

אז אלו מתנות אפשר לקנות לילדה בת שתיים עשרה שכבר ממש לא רוצה שתתייחסו אליה כילדה, למרות שהיא עדיין קצת כזאת (ולא, אל תביאו לה איפור, ההורים שלה ממש לא יאהבו את זה).

פתאום היא הרבה יותר מודעת למראה שלה

כאמור ילדה בת שתיים עשרה רוצה להיראות ולהרגיש כמו אישה קטנה וכחלק מזה פתאום המודעות למראה החיצוני שלה עולה בצורה משמעותית, היא הופכת להיות דעתנית ובמקרים מסוימים החלק של חיפוש אחר הבגדים אותם היא תלבש במסיבת בת המצווה שלה הופך להיות החלק הכי קשה ומייגע עבור ההורים שלה בכל הליך ארגון מסיבת בת המצווה, מכיוון שעל כל דבר יש לה דעה ומאוד חשוב לה שהכול יראה מושלם.

לכן, מתנות הקשורות למראה חיצוני יכולות להיות מתנות מוצלחות ביותר לנערות בגיל הזה, מתנות כמו: בגדים חדשים, נעליים, אקסוסריז, בשמים ואפילו קרמים וערכות טיפוח שונות המתאימות לגיל הנעורים. באמצעות מתנות כאלו הנערה הצעירה תרגיש שמתייחסים אליה כמו לאישה קטנה (וזה בדיוק מה שהיא תרצה).

נותנים לילדה את זכות הבחירה

מי שמתקשה לבחור מתנה לילדה בגיל הזה וממש לא יודע איך אפשר לקלוע לטעמה שאולי גם כל הזמן משתנה (ככה זה בגיל הזה). יוכל להביא לאותה ילדה/נערה שוברים, תלושים או כסף בתור מתנה ובכך לתת לה את האפשרות לבחור מה היא רוצה לקנות עם הכסף ולמצוא עבור עצמה את המתנה האידיאלית (עד כמה שאותו הסכום יאפשר) וגם למנוע מעצמו את הליך חיפוש המתנה שיכול להיות במקרים רבים מטיש ולא נעים עבור אותו המחפש.

מתנות נוספות

ישנן עוד מבחר גדול של מתנות אותן תוכלו להביא לנערה בת שתיים עשרה ביניהם: דיסקים, ספרים, יומן, כרטיסים לאטרקציות, פרטי ריהוט לחדר (שאולי יבגר במעט את החדר הילדותי, לפחות בעיני הנערה), משחקים למחשב, תיק לבית הספר, נרות ריחניים, תכשיטים עדינים, מתנות הקשורות לתחביב או לחוג מסוים בו הילדה מתמידה ועוד שלל מתנות מגוונות שישמחו כמעט כל נערה המגיעה לגיל שתיים עשרה ואם אתם לא בטוחים, צרפו פתק החלפה למתנה ותנו לה את אפשרות הבחירה.