מתנה לסטודנט

יש חיים גם מחוץ לאוניברסיטה
ג'ניפר קדמי
ג'ניפר קדמי
למצוא מתנות לסטודנט, זאת לא אמורה להיות משימה קשה מדי, הוא צריך הרבה דברים שהוא לא תמיד יכול להרשות לעצמו לקנות אותם, אז אלו מתנות לדוגמא, אפשר וכדאי לקנות לסטודנט?

עוד מתנות
כשאתה סטודנט מאוד קשה לראות את העובדה שיש חיים גם מחוץ לכותלי האוניברסיטה, לפחות אם אתה משתייך לאחת מאותן הפקולטות הדרשניות יותר ובעיקר אם אתה נמצא בשנה הראשונה והמלחיצה של הלימודים שלך. כשאתה סטודנט אתה נמצא בחרדה כמעט תמידית מכישלון, כישלון במבחנים, כישלון בעבודות או כישלון כללי בכל מסגרת הלימודים בה אתה נמצא.
אבל לא הכול שחור בתקופה הסטודנטיאלית ואף להיפך מכך, ישנם אנשים רבים שבמבט לאחור בכלל מגדירים את התקופה הזאת כתקופה הטובה ביותר בחייהם (חבל שכשהם היו סטודנטים הם לא ראו את זה). כי כשאתה סטודנט אתה מכיר המון אנשים חדשים, אתה נהנה לחלוק איתם שולחן בקפיטריה ולקטר על המרצים, אתה יוצא לבלות בכל פעם שיש לך זמן פנוי ובכלל מדובר בשנים שהכול עוד פתוח בפניך ואתה רק מחכה לצאת לעולם ולהראות לו מי אתה.

יש לימודים, אין כסף!

כשאתה סטודנט, ברוב המקרים אתה גם תפרן, הלימודים תופסים את כל הזמן שלך וגם אם אתה איכשהו מצליח להחזיק עבודה, התלוש בסוף החודש מוכיח לך כל פעם מחדש שחיי נוחות מפנקים יהיו רחוקים ממך מרחק שנות אור, (או לפחות מרחק שווה למרחק שלך מסיום הלימודים). אבל מי בכלל מדבר על חיי נוחות, בתור סטודנט לפעמים תתקשה אפילו להרשות לעצמך לקנות גם ציוד בסיסי ללימודים או בגדים חדשים (וזה ממש לא נעים להגיע כל יום ללימודים באותו מכנס ג'ינס, בעיקר אם הוא כבר ענק עליך כי בתור סטודנט אין לך יותר מדי זמן לאכול).

מהסיבות הללו כל מתנה פונקציונאלית שסטודנט יקבל יכולה לגרום לו לאושר רב, מתנות כמו: בגדים חדשים, נעליים, תיק גב ללימודים, נגן מוזיקה, שעון יד, מדפסת למחשב (לא לכולם יש ובתקופה הסטודנטיאלית עניין ההדפסות יכול לעלות סכומי כסף גבוהים) וכל מתנה אחרת שאתם חושבים שאותו הסטודנט זקוק לה.

כל פינוק יתקבל בברכה

כאמור, שאתה סטודנט אין לך (ברוב המקרים) את האפשרות הכלכלית לפנק את עצמך לעיתים קרובות מדי (חצי מנה פלאפל וטרופית במזנון ליד הבית של ההורים זה לא ממש פינוק), כך שכל פינוק ולו הקטן והסמלי ביותר שתקבל, יכול להיתפס בעינך כגדול הרבה יותר.

בדיוק בגלל זה פינוק או חוויה חד פעמית יכולה להוות כמתנה נפלאה עבור סטודנט: ארוחה זוגית במסעדה איכותית, יום פינוק בספא, סוף שבוע בצימר, כרטיס זוגי לסרט וכל מתנה אחרת חווייתית תתקבל בדרך כלל בשמחה גדולה על ידי הסטודנט (הוא רק יצטרך למצוא את הזמן לפדות את אותה המתנה).