מקבל המתנה

לקראת אירוע חגיגי כזה או אחר של הקרובים שלנו, רובנו מחפשים לקנות את המתנות הכי מיוחדות, הכי שוות, הכי מקוריות ולפעמים גם, הכי יקרות.
לידיה לב ארי
לידיה לב ארי
אנחנו עסוקים לא מעט בחיפוש אחר המתנה המושלמת ושוכחים לעיתים, שהסוד לבחירת המתנה הטובה ביותר, הנוסחא המנצחת למתנה המושלמת, היא פשוט להכיר את מקבל המתנה ולדעת להתאים עבורו בדיוק את המתנה הנכונה בשבילו.

עוד מתנות
על מקבלי המתנות והמתנות שאוהבים לקבל…

קורס נהיגת שטח אתגרית לא יתאים לחובב מושבע של תרבות ואמנות, כמו שטבעת יהלום יקרה ואיכותית ככל שתהיה, לא תתאים לנשים שלא נוהגות בדרך כלל לענוד תכשיטים. עד כאן זה די ברור, אבל עכשיו הגענו לחלק המורכב יותר והוא, היכרות עם מקבלי המתנות באשר הם. החלוקה הבסיסית לגברים, נשים, ילדים או זוגות היא בהחלט כללית מידי ויש מקום ללכת צעד אחד נוסף קדימה ולהכיר טוב יותר את האנשים שעבורם אנחנו מתאמצים כל כך למצוא את המתנה הטובה של השנה. אז לפניכם, פילוח מושכל משלנו לסוגי מקבלי המתנות הקיימים:

מקבל המתנות החווייתי

מקבל המתנות החווייתי הוא זה שאוהב אתגרים, אוהב חוויות חדשות, נהנה למתוח גבולות ולכן ייהנה וודאי מכל פעילות חדשה שאינה מוכרת לו, לרוב בתחומי הספורט האתגרי (אבל לא רק!) החל משיעור טייס ועד לסדנת גבינות משובחת, מקבל המתנות החווייתי יעריך כל טעימה מעולמות חדשים ומרתקים.

מקבל המתנות הרגשני

סביר להניח שמקבל המתנות הרגשני יעריך יותר מתנות אישיות ומרגשות, לרוב בעבודת יד או ביצירה אישית, מאשר מתנות גדולות, מרשימות ויקרות. מקבל המתנות הרגשני ישמח לרוב ממתנות כמו אלבום תמונות מעוצב ואישי, לוח שנה עם ציון תאריכים חשובים למשפחה וגם, מטיול אינטימי בטבע או מארוחה משפחתית איכותית.

מקבל המתנות השובב

מקבל המתנות השובב, כלומר המצחיק, יעריך לרוב מתנות שהן בעצם גימיקים שנונים ומבדרים. מקבל המתנות השובב לא יתרשם מעלות מתנה כזו או אחרת, אלא ייהנה ממתנות מגניבות ומדליקות גם אם הן קטנות, כמו כובע עשוי מפחיות, עט מחשמל, קופות חיסכון בדמויות ססגוניות, מגרד גב, ערכת מיני גולף לשירותים ועוד. אם מקבל המתנות השובב הוא בגיל המתאים, גם מתנות הומוריסטיות הקשורות לסקס יכולות להתאים לו מאוד: משחקים אטרקטיביים, לוחות משימות וחידונים סקסיים וגם שלל אביזרים בנושא.

מקבל המתנות העסוק

ואנחנו מדברים על סוג האנשים העסוקים שמאחרים אפילו ליום ההולדת שלהם עצמם… אנשי קריירה רציניים או פשוט אנשי עבודה מסורים וחרוצים ייהנו למשל ממושב עיסוי לכיסא, מאביזרים מעוצבים למשרד כמו לוח הודעות מגנטי מעוצב, מקלדת סיליקון, עכברים אופטיים דקים מעוצבים, מדבקות קיר מעוררות השראה, משחקי מנהלים למשרד כמו שחמט מהודר ועוד.

מקבל המתנות החדשני

עבור מקבל המתנות החדשני תמיד כיף לבחור מתנה, פשוט כי זה מאלץ אותנו להתעדכן בכל חידושי הטכנולוגיה האחרונים… אז במיוחד עבור מקבל המתנות החדשני יתאימו מתנות כמו גאדג'טים משוכללים למחשב או לטלפון הסלולארי: מעמד שולחני לאייפד עם טעינה, תושבת לרכב לאייפד ולאייפון, מחזיק מפתחות שהוא למעשה מטען נייד סולארי, אוזניית בלוטוס מעוצבת, מתלה לטלפון הנייד, קורא כרטיסי זיכרון, דיבורית מנהלים אוניברסאלית וגם אוזניות אלחוטיות.